Menu

Sposób na bezSENNOŚĆ

Sposoby na bezsenność: co jest dobre na bezsenność - naturalne i domowe sposoby na bezsenność.

Czy jesteśmy skazani na BEZSENNOŚĆ? Dlaczego?

kawa-zcynamonem

Sposób na bezsennośćBezsenność.

Godzina dwunasta, pierwsza, w pół do drugiej w nocy...

Przewracasz się z boku na bok szukając tego właściwego miejsca z nadzieją, że może to już, może właśnie teraz przyjdzie ta chwila na sen. 

Za oknem cisza. 

Czasem przejedzie jakieś auto, szumem silnika rozrywając ciszę.

Sen nie przychodzi. 

Czy to kolejna bezsenna noc w tym tygodniu?

Dlaczego nie mogę zasnąć?

Zastanawiasz się, błądząc oczami wyobraźni po różnych przyczynach bezsenności. Jak to jest, że ludzie nie zasypiają? Niby chce się spać, a jednak snu jak nie było, tak nie ma.

Myśli chodzą po głowie. O tym, co było, o tym co będzie. Nie wiesz, co z tym zrobić, bo niby jak? Zawsze myśli były i będą. W życiu różne rzeczy się dzieją, różne zmartwienia pojawiają, różne refleksje o tym co było i o tym co będzie. Nie wiesz, gdzie Cię to zaprowadzi, ale już zdarzyło Ci się to przerabiać. "Może tak zmęczę się myśleniem, że w końcu zasnę?" - myślisz o śnie jeszcze bardziej angażując się w myślenie...

Myśli w czasie zasypiania

Chcesz zasnąć, a myśli angażują Cię do większej aktywności. Rozpatrujesz te różne warianty i zastanawiasz się, tak podświadomie w chwili refleksji, czy to pomoże w zasypianiu, czy nie?

Z jednej strony pobudzasz umysł i ciało do aktywnego rozpatrywania różnych wariantów rzeczywistości. Z drugiej strony męczysz umysł i ciało tą aktywnością, a zmęczony umysł i ciało łatwiej zasypia. Jest to jakiś sposób na bezsenność. Czy skuteczny?

Skuteczny sposób na bezsenność

Tak zmęcz swój umysł i ciało, aby same zasypiały. Myśli o wyczerpujących rzeczach sprawiają, że poczujesz wyczerpanie. Wyczerpania sprawi, że ciało i umysł same odpłyną w końcu do krainy snu, a ty zaśniesz.

Tyle teoria.

W praktyce działa... tylko czasami trzeba tyle czekać, że można doczekać poranka, albo sen przychodzi, gdy już pora wstawać. Ciężko tak. 

Ile znasz działających sposobów na bezsenność? To mój sposób nr1 - prosty do wdrożenia, działający ze skutecznością 50%.

Na 50% zaśniesz i poradzisz sobie z bezsenną nocą...

Czy jesteśmy skazani na bezsenność?

Bezsenność to nie wyrok i nawet jeśli jeden sposób nie działa - sprawdź inne rozwiązanie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • centrumdobrejterapii.pl

    Niewiele osób wie, ale bezsenność może być pierwszym objawem poważniejszej choroby. Warto, więc pójść do specjalisty i sprawdzić, czy to tylko chwilowe zamieszanie, czy coś więcej się dzieje. Są osoby, które niemalże prawie nie śpią przez bezsenność i muszą zażywać leki.

© Sposób na bezSENNOŚĆ
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci